Algavre
23

Tok utakmice / Kvalifikacije za SP: Gibraltar - BiH 0:4

(ep)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na stadionu Estadio Algavre u portugalskom Algavreu u osmom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. gostovala reprezentaciji Gibraltara i slavila je rezultatom 4:0. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj. Gibraltar - BiH 0:4, Grčka - Belgija 1:2.

90+1' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

90' - U toku je posljednja minuta igre.

87' - Coombes je zamijenio Casciara.

86' - Đumić je zamijenio Cocalića. Jozo Šimunović ostaje bez debija u dresu BiH.

85' - GOOOL!!! Višća je izveo aut, Džeko šutira iskosa sa desne strane, lopta uz pomoć Garcije ulazi u gol Gibraltara.

83' - GOOOL!!! Lulić je pogodio iz peterca nakon Miličevićevog ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane.

80' - Bajić je zamijenio Kodru. Na drugoj strani Green je izašao, u igri je Duarte.

78' - Kolašinac je bio u velikoj prilici ali je glavom šutirao pored gola.

• Grčka - Belgija 1:2 (Zeca 73' - Vertonghen 70', Lukaku 75')

75' - Petnaest minuta do kraja meča. Pokušavamo doći i do trećeg pogotka.

• Grčka - Belgija 1:1 (Zeca 73' - Vertonghen 70')

• Grčka - Belgija 0:1 (Vertonghen 70')

67' - Izmjena u našoj reprezentaciji. Hadžić je izašao, a Miličević ušao u igru. Izmjena i u Gibraltaru - Pusey je zamijenio Ponsa.

65' - GOOOL!!! Višća je ubacio sa desne strane, Kodro sa deset metara glavom postiže svoj prvi pogodak u dresu BiH!

63' - Lulić je ubacio sa lijeve strane, Džeko šutira glavom pored gola.

57' - Kodro je šutirao, lopta je pogodila jednog igrača Gibraltara u ruku, ali sudija Arnason nije dosudio penal.

55' - Deset minuta igre u drugom poluvremenu. Bez većih uzbuđenja.

49' - Gibraltar će izvesti prvi korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena: Gibraltar - BiH 0:1, Grčka - Belgija 0:0.

45' - Šesti korner za BiH. Ibrahim otklanja opasnost. Potom Višća šutira, ali Ibrahim brani. Džeko nakon sedmog kornera šutira, Ibrahim odbija loptu u prečku! Cocalić je potom sa samo metar šutirao glavom, ali Ibrahim još jednom sjajno interveniše!

42' - Nove dvije velike šanse za BiH, ali je Ibrahim najprije zaustavio Džeku, a potom i Lulića!

39' - Sjajna prilika za Višću, ali njegov šut brani Ibrahim!

35' - GOOOOL!!! Džeko! Hadžić je ubacio iz kornera, Džeko glavom iz peterca postiže svoj 51. pogodak u dresu BiH!

33' - Novi udarac iz daljine. Ovaj put Jajalo je šutirao izuzetno loše.

31' - Treći korner za BiH. Ništa od našeg napada, Gibraltar je imao kontru 3 na 4, ali nije je iskoristio.

30' - Nakon pola sata igre ne samo da ne vodimo, već nismo uputili nijedan šut u okvir Ibrahimovog gola.

28' - Zukanović je napravio glupost i dobio žuti karton, te neće biti u konkurenciji za susret protiv Belgije.

23' - Lulić ubacuje sa lijeve strane, Džeko glavom šutira preko gola.

21' - Velika prilika za BiH! Kolašinac je prošao po lijevoj strani i uposlio Džeku koji sa 10 metara traljavo šutira.

19' - Višća šutira na Džekinu asistenciju sa 20 metra pored gola.

17' - Novi korner za BiH. Mascarenhas-Olivero je blokirao Kodrin šut. Korner je izveden bezuspješno.

16' - Kolašinac je uspješno zaustavio Casciaru u našem kaznenom prostoru.

16' - Prvi korner za BiH. Ibrahim boksuje loptu.

15' - Sada su igrači Gibraltara prvi put prišli našem golu, ali su odmah izgubili loptu.

10' - Zukanović šutira sa skoro 40 metara, visoko preko gola.

10' - Za sada Zmajevi imaju loptu u svom posjedu, ali bez šuta u okvir gola Gibraltara.

5' - Hadžić je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara. Lopta odlazi visoko preko gola.

5' - Prvih pet minuta meča očekivano prolazi u apsolutnoj dominaciji Zmajeva.

1' - Susret je počeo. Sretno Zmajevi!

20:44 - Susret će uskoro početi.

20:44 - Od igrača iz naše prve postave suspenzija u slučaju žutih kartona prijeti Zukanoviću i Jajalu. Na klupi suspenzija prijeti Bičakčiću, Hodžiću i Ibiševiću.

20:41 - Himna BiH je pozdravljena aplauzom. Sada slijedi himna Gibraltara.

20:40 - Igrači su izašli na teren. Slijedi intoniranje himne BiH.

20:39 - Glavni sudija meča je Islanđanin Thorvaldur Arnason. Asistirat će mu sunarodnjaci Johann Gudmundsson i Gylfi Mar Sigurdsson.

20:37 - Gibraltar će igrati u sljedećem sastavu: Ibrahim, Garcia, J.C. Chipolina, Bardon, R. Chipolina, Casciaro, Walker, Mascarenhas-Olivero, Pons, Hernandez, Green.

20:36 - Baždarević je napravio pet izmjena u odnosu na susret protiv Kipra. Od prve minute za Zmajeve će igrati Begović, Vranješ, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Hadžić, Jajalo, Višća, Kodro, Lulić i Džeko.

20:34 - Danas je završen prvi susret osmog kola između Estonije i Kipra. Estonija je slavila rezultatom 1:0. Večeras u istom terminu igraju Grčka i Belgija.

20:33 - Poredak na tabeli grupe H izgleda ovako: 1. Belgija 19, 2. Grčka 13, 3. BiH 11, 4. Kipar 10, 5. Estonija 7, 6. Gibraltar 0.

20: 32 - Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, potom je izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima, kod kuće savladala Gibraltar s rutinskih 4:0, remizirala s Grčkom na Bilinom polju rezultatom 0:0, te izgubila na Kipru rezultatom 3:2. Gibraltar nakon sedam kola nema nijedan osvojeni bod uz gol-razliku 3:33.

20:31 - Ovo će biti drugi susret između naše i gibraltarske reprezentacije. Zmajevi su slavili u Zenici rezultatom 5:0 u ovim kvalifikacijama.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj se sastaju reprezentacije Gibraltara i Bosne i Hercegovine. Meč počinje u 20:45 sati na stadionu Estadio Algavre u portugalskom Algavreu.