Kvalifikacije za SP
436

Bezidejni Kiprani poraženi u Estoniji i ispali iz utrke za baraž

Nogometaši Kipra su nakon velike pobjede nad našom reprezentacijom (3:2) u osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostovali u Estoniji gdje su se mučili i na kraju su poraženi minimalnim rezultatom 1:0.

Estonci su gospodarili terenom, a Kiprani su se 80 minuta meča grčevito branili. No, nijedna selekcija do posljednjih desetak minuta nije uspjela šutirati u okvir gola.

Tek u samom finišu susreta obje ekipe su pokušale ozbiljnije napasti, te su golmani obje ekipe nekoliko puta intervenisali.

U posljednjim sekundama meča, tačnije u 90+2. minuti Kait je na Tammovu asistenciju matirao Panayija za konačnih 1:0. Kiprani će mnogo žalili za ovim porazom jer su pobjedom mogli ostati u trci za baraž.

Ovako je i definitivno jasno da će se za baraž boriti Grčka (13 bodova) i BiH (11 bodova). Grčka večeras dočekuje Belgiju, dok naša selekcija gostuje Gibraltaru. Obje utakmice igraju se s početkom u 20:45 sati.