Talin
83

Tok utakmice / Kvalifikacije za SP: Estonija - BiH 1:2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu A. Le Coq Arena u Talinu u desetom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. je gostovala reprezentaciji Estonije i slavila je rezultatom 2:1. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. BiH je savladala Estoniju rezultatom 2:1.

90+1' - Igrat će se još dvije minute.

84' - GOOOL!!! Hajrović je pogodio iskosa sa desne strane nakon Džekine asistencije!

80' - Luts je šutirao iz slobodnog udarca, Begović spašava našu mrežu i odbija loptu u korner. 5:1 u kornerima za Estoniju.

78' - Medunjanin je pronašao Džeku koji šutira glavom, Aksalu brani.

77' - Jaager je ušao umjesto Aniera.

75' - Estonci su poravnali rezultat. Nova amaterska reakcija naše odbrane u ovom ciklusu. Antonov je pogodio sa 20 metara.

75' - Posljednja izmjena u redovima BiH. Duljević ulazi, Kodro je napustio teren.

71' - Džeko je sjajno uposlio Kodru koji šutira, Aksalu fenomenalno brani. U nastavku akcije Medunjanin se nije najbolje snašao.

69' - Zenjov izlazi, Tamm je ušao.

65' - Ibišević izlazi, Džeko ulazi u igru.

60' - Pola sata do kraja susreta. BiH vodi Hajrovićevim pogotkom rezultatom 1:0.

59' - Nova velika prilika za Estoniju! Nakon kornera Klavan je šutirao glavom za malo pored gola. Begović je već bio savladan.

51' - Ibišević je dobio žuti karton.

48' - GOOOL!!! BiH vodi pogotkom Hajrovića nakon kontranapada! Begović je nabio loptu, Pikk je katastrofalno pogriješio i Hajroviću nije bilo teško postići svoj četvrti pogodak u dresu Zmajeva.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kolašinac je izašao, Đumić je ušao.

• kraj prvog poluvremena.

45' - Luts je pokušao, Begović brani.

45' - Igra se posljednja minuta prvog poluvremena.

38' - Sada se Zenjov obrukao na drugoj strani! Anier je ubacio sa lijeve strane, a Zenjov je promašio prazan gol!

37' - Kakva prilika za Ibiševića! Vedo je izašao sam na Aksalua, ali golman Estonije brani!

30' - Pola sata igre u Talinu, bez uzbuđenja.

21' - Kait je pokušao iz daljine, lopta odlazi pored gola.

17' - Klavan je dobio žuti karton zbog starta nad Kodrom.

14' - Susret je nastavljen nakon tri minute pauze.

14' - Naši navijači su prekinuli utakmicu. Pedesetak baklji su ubacili na teren.

7' - Zenjov je pokušao, lagan posao za Begovića.

5' - BiH ima posjed lopte, ali bez konkretnog učinka.

1' - Bezborodov je označio početak utakmice.

20:44 - Susret će uskoro početi.

20:43 - Kapiten reprezentacije BiH u ovom susretu bit će Vedad Ibišević. Ovo će biti njegov 82. i ujedno posljednji nastup u dresu Zmajeva. Nadajmo se da će u njemu stići do 29., a što da ne i jubilarnog 30. pogotka u dresu BiH.

20:41 - A sada slijedi himna domaćina.

20:40 - Slijedi intoniranje himne BiH.

20:38 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

20:36 - Pravdu na susretu dijelit će Rus Vladislav Bezborodov.

20:33 - Sastav Estonije: Aksalu, Pikk, Kait, Antonov, Anier, Zenjov, Luts, Klavan, Mets Baranov i Teniste.

20:32 - Za BiH će igrati: Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Cimirot, Krunić, Medunjanin, Kodro, Hajrović i Ibišević.

20:31 - Mehmed Baždarević je skoro u potpunosti promijenio sastav u odnosu na susret protiv Belgije. U početnih 11 su ostali samo Begović, Kolašinac i Medunjanin.

20:30 - U istom terminu u našoj grupi igraju Belgija - Kipar i Grčka - Gibraltar.

20:29 - Poredak na tabeli grupe H izgleda ovako: 1. Belgija 25, 2. Grčka 16, 3. BiH 14, 4. Estonija 11, 5. Kipar 10, 6. Gibraltar 0.

20:28 - Obje reprezentacije su ostale bez šansi za plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

20:27 - Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, potom je izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima, kod kuće savladala Gibraltar s rutinskih 4:0, remizirala s Grčkom na Bilinom polju rezultatom 0:0, izgubila na Kipru rezultatom 3:2, savladala Gibraltar rezultatom 4:0 u gostima, a potom izgubila od Belgije na Grbavici rezultatom 4:3.

20:26 - Ovo će biti sedmi susret ove dvije reprezentacije. BiH ima četiri pobjede, jednom je slavila Estonija, a jednom je bilo neriješeno.

20:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice desetog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj se sastaju reprezentacije Estonije i Bosne i Hercegovine. Meč počinje u 20:45 sati na stadionu A- Le Coq Arena u Talinu.