Bilino Polje
67

Tok utakmice / Kvalifikacije za SP: BiH - Grčka 0:0

(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u Zenici u šestom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. je dočekala reprezentaciju Grčke, a susret je završn rezultatom 0:0. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. Grci su izvukli bod u Zenici i zadržali prednost u odnosu na Zmajeve od jednog boda.

90+4' - Fortounis izlazi, Maniatis ulazi.

90+3' - Ibišević je dobio žuti karton.

90+1' - Izmjena u Grčkoj. Izlazi Mantalos, ulazi Kourbelis.

90+1' - Džeko glavom šutira preko gola.

90' - Rizzoli je susret produžio još tri minute.

89' - U finišu meča Zmajevi igraju pred golom Grka koji se grčevito brane.

85' - Grčki golman je još jednom junak! Nakon kornera Bičakčić šutira glavom, Karnezis čudesnom intervencijom spašava gol!

84' - Džeko sa 20 metara šutira lijevom nogom, Karnezis odbija vrhovima prstiju loptu u korner.

84' - Finiš susreta na druge dvije utakmice. Kipar je poveo protiv Gibraltara sa 2:1, dok je Belgija povela protiv Estonije rezultatom 2:0.

82' - Najbolja šansa na utakmici! Mantalos je nakon kontre izašao sam na Begovića, ali je prebacio gol.

81' - Pjanić je izbacio Višću na desnoj strani, nakon oštrog centaršuta Papastathopoulos izbija loptu iz peterca.

80' - Sablasna tišina na tribinama Bilinog Polja. Ovo je vjerovatno najmanja podrška Zmajevima otkako se utakmice reprezentacije igraju u Zenici.

77' - Kodro izlazi, Bešić ulazi u igru uz ovacije publike na Bilinom Polju. Istovremeno publika zviždi Baždareviću zbog izvođenja Kodre.

77' - Velika prilika za Grčku nakon kontre, u petercu Fortounis kasni.

76' - Lijepa akcija Zmajeva, Džeko šutira sa 16 metara, prao u Karnezisa.

69' - Đumić ulazi u igru umjesto Šunjića.

65' - Jajalo je dobio žuti karton jer je na centru spriječio kontru Grka.

61' - Bičakčić je dobio žuti karton.

60' - Ibišević je pao u kaznenom prostoru Grčke. Nema penala. Manolas je u posljednjem trenutku intervenisao i Rizzoli je ispravno odlučio.

58' - Donis je požutio zbog oštrog starta nad Bičakčićem.

56' - Donis je izborio korner za Grčku.

50' - Umjesto Bakasetasa ulazi Donis, kojem je ovo debi u reprezentaciji Grčke.

48' - Bakasetas je povrijeđen i morat će mu se ukazati pomoć van terena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0. Belgija vodi u Estoniji rezultatom 1:0, dok Gibraltar i Kipar igraju neriješeno (1:1).

45+2' - Korner za BiH. Posljednja prilika za Zmajeve u prvom poluvremenu.

45' - Igrat će se još dvije minute nadoknade zbog Lulićeve povrede iz 16. minute.

44' - Nakon novog kornera za Grke Papastathopoulos šutira glavom, ali je i on neprecizan.

43' - Finiš prvog poluvremena. Grci igraju sa minimalno šest igrača iza lopte, dok Zmajevi imaju veći posjed lopte.

40' - Nakon petog kornera za Zmajeve Džeko šutira glavom, ali pored gola.

38' - Torosidis šutira sa 20 metara, lopta odlazi visoko preko gola.

37' - Korner za Grčku. Manolas šutira glavom, ali je neprecizan.

34' - Pjanić šutira iz slobodnjaka, zamalo pored desnih rašlji.

33' - Papastathopoulos je faulirao Džeku na 30 metara od svog gola i dobio je žuti karton.

29' - Opasna situacija pred našim golom, Begović je na vrijeme istrčao i uhvatio loptu ispred svog peterca.

27' - Prva prilika za Grčku. Bakasetas je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je pogodila živi zid i došla do Zece koji iz voleja sa ivice kaznenog prostora šutirao preko Begovićevog gola.

24' - Nova šansa za BiH! Lopta je dugo kružila oko kaznenog prostora, na kraju je došla do Kodre, ali Karnezis brani.

21' - Lulić ne može nastaviti meč. Kodro je ušao u igru.

20' - Luliću se još ukazuje pomoć van terena.

19' - Pjanić šutira sa oko 40 metara iz slobodnog udarca, Karnezis brani.

16' - Lulić je ostao da leži na travi, u zračnom duelu stradala mu je arkada.

16' - Prve varnice na utakmici. Manolas je požutio kod Grka, Zukanović u redovima BiH.

15' - Dva vezana kornera za BiH, bez većih opasnosti po Karnezisa. BHF su počeli navijati.

12' - Velika šansa za BiH! Višća je izašao sam na Karnezisa naokn Ibiševićevog pasa, ali grčki golman brani. Prvi korner za BiH.

10' - Ništa značajno se ne dešava u prvih deset minuta meča.

7' - BH Fanaticosi bojkotuju meč. Okrenuli su leđa terenu.

5' - Naša reprezentacija ima veći posjed lopte, ali Grci se dobro brane.

1' - Meč je počeo. Sretno Zmajevi!

20:46 - Susret na Bilinom polju malo kasni. Ostala dva meč grupe H su počela u 20:45.

20:43 - Sada je u toku intoniranje himne BiH. Na tribinama se, kao i obično, ori "Jedna si jedina".

20:42 - Himna Grčke je dočekana zvižducima.

20:40 - Igrači obje ekipe izlaze na teren, uskoro će biti intonirane himne.

20:35 - Jedan od najboljih svjetskih sudija Nicola Rizzoli dijelit će pravdu na ovom susretu. Njemu će asistirati sunarodnjaci Riccardo Di Fiore i Lorenzo Manganellim, a četvrti sudija je Marco Guida.

20:32 - Na terenu, koji je odličan za igru, se vrše posljednje pripreme za početak meča. Ostalo je još da se teren dodatno nakvasi i igrači će imati sve uslove za odigravanje utakmice.

20:31 - Igrači obje ekipe su se vratili u svlačionice.

20:27 - Bilino Polje se polako puni, ostalo je još malo slobodnih mjesta. Prazna je samo tampon zona do grčkih navijača kojih je došlo pedesetak.

20:24 - Sead Kolašinac je zbog žutog kartona kojeg je zaradio u prošlom kolu protiv Gibraltara suspendovan za ovaj meč, ali je došao na tribine Bilinog Polja kako bi pružio podršku svojim saigračima.

20:23 - Za Grčku igraju: Karnezis, Torosidis, Papasthatopoulos, Manolas, Stafylidis, Tziolis, Zeca, Mantalos, Fortounis, Bakasetas, Mitroglou.

20:22 - Za reprezentaciju BiH će igrati: Begović, Vranješ, Bičakčić, Šunjić, Zukanović, Višća, Pjanić, Jajalo, Lulić, Džeko i Ibišević.

20:21 - Večeras u istom terminu igraju i Estonija – Belgija, te Gibraltar – Kipar.

20:20 - Poredak na tabeli grupe H izgleda ovako: 1. Belgija 13, 2. Grčka 11, 3. BiH 10, 4. Kipar 4, 5. Estonija 4, 6. Gibraltar 0.

20:19 - Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, potom je izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima i kod kuće savladala Gibraltar s rutinskih 4:0. Grčka iz pet utakmica ima bod više od naše selekcije.

20:18 - Ovo će biti deveti susret između naše i grčke reprezentacije. Grčka ima četiri pobjede, tri susreta su zaršena neriješenim rezultatom, dok je BiH slavila samo jednom.

20:16 - Igrači obje reprezentacije su na zagrijavanju.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice šestog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj se sastaju reprezentacije Bosne i Hercegovine i Grčke. Meč počinje u 20:45 sati sa direktnim prijenosom na BHRT-u.