Zenica
30

Tok utakmice / Kvalifikacije za SP: BiH - Gibraltar 5:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u Zenici u petom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. dočekala je reprezentaciju Gibraltara i savladala je rezultatom 5:0. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • Kraj. Rutinska pobjeda Zmajeva!

90+3' - GOOOOOL! Ermin Bičakčić na Ibiševićevu asistenciju pogađa za konačnih 5:0!

90' - Tri minute sudijske nadoknade. I jedna i druga ekipa jedva čekaju kraj susreta.

88' - Posljednja izmjena kod Gibraltara. Izašao je Casciaro, a ušao je Duarte.

87' - Gibraltar opasno prijeti iz kontre. Bardon šutira, Begović brani.

86' - Publika se odlično zabavlja na Bilinom Polju. Prave popularne "meksičke talase".

85' - Sami finiš susreta. Igrači Gibraltara samo nabijaju loptu što dalje od svog gola.

81' - Dupli pas Višće i Bajića, Višća šutira daleko preko gola.

80' - Posljednjih deset minuta susreta.

79' - Hodžić još jednom pokušao, korner za Zmajeve. Ništa od ove akcije.

77' - Hodžić šutira iz daljine, ali nije precizan.

75' - Riad Bajić ulazi umjesto Vršajevića. Bajić je još jedan debitant danas. Kod Gibraltara Bardon je zamijenio Guillinga.

73' - Cimirot krade loptu Walkeru, ali sa dvadesetak metara šutira mlako i Ibrahim je odbranio njegov udarac.

72' - Novi korner za Zmajeve. Ništa ni od ove akcije našeg tima.

69' - Vrančić ubacuje u srce kaznenog prostora, Hodžić makazicama pokušava, ali šutira pored gola.

65' - Pavlović izborio novi korner za Zmajeve. Odbrana Gibraltara je sigurna nakon Vrančićevog ubačaja.

63' - Vrančić šutira iz daljine lijevom nogom, ali je bio neprecizan.

61' - Nakon sat vremena igre Gibraltar je fizički totalno pao. Mogla bi još koja lopta završiti iza Ibrahimovih leđa.

57' - Pjanić izlazi, ulazi Vrančić.

56' - GOOOOOOOL!!! Edin Višća!!! Vršajević je asistirao sa desne strane, a Višća iz voleja pogađa za 4:0!

54' - Chipolina izlazi, ulazi Pusey kod Gibraltara.

52' - GOOOOOOOL!!! Avdija!!!! Pavlović, koji je na poluvremenu ušao umjesto Kolašinca je asistirao, a Vršajević je na drugoj stativi zabio pogodak!

49' - Ibišević je izborio novi korner za BiH. Pjanić se ne snalazi najbolje nakon gužve u kaznenom prostoru Gibraltara.

48' - Pjanić šutira iz daljine. Neprecizno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Pavlović je zamijenio Kolašinca. Ovo je Pavlovićev debi za Zmajeve.

• Sportisti Specijalne Olimpijade BiH su se vratili u našu domovinu nakon učešća na Zimskim olimpijskim igrama u Austriji sa 14 osvojenih medalja. Dočekani su uz velike ovacije publike.
  • Kipar i Estonija u našoj grupi igraju 0:0 na poluvremenu.

• Totalna dominacija Zmajeva. Šutevi u gol: 5-0. Korneri: 4-0. Posjed lopte: 72%-28%. Tačni pasovi: 326-32.

• Kraj prvog poluvremena.

45+1' - Ibišević je bio blizu trećeg pogotka! Glavom je šutirao pored gola nakon Pjanićevog ubačaja sa desne strane.

45' - Minuta sudijske nadoknade.

43' - GOOOOOOL!!! Vedator!!! Višća je sjajno poslužio Vedu koji glavom pogađa praznu mrežu Gibraltara za 2:0!

39' - Opasna kontra Gibraltara. Cocalić izbija loptu ispred našeg gola.

34' - Nakon sjajne akcije Višća sa desetak metara šutira nebu pod oblake.

32' - Pjanić šutira sa 30-ak metara, pravo u ibrahima.

31' - Pola sata igre je prošlo, Zmajevi vode sa 1:0 i kontrolišu utakmicu.

29' - Novi pokušaj Višće glavom nakon ubačaja s desne strane. Napadač Basaksehira je neprecizan.

27' - Pjanić izvodi korner, Zukanović prebacuje na drugu stativu, Bičakčić neprecizan.

26' - Period igre kada je tempo značajno opao. Zmajevi imaju posjed lopte, ali ništa konkretno. Višća izborio novi korner.

23' - Kolašinac ubacuje sa lijeve strane, Ibrahim siguran.

19' - Opasna šansa za Gibraltar, ali odbrana Zmajeva pravovremeno interveniše. Zukanović je izblokirao šut ispred svog gola.

18' - Kolašinac je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Casciarom.

17' - Kolašinac je izborio novi korner za BiH.

16' - Begović katastrofalno griješi, ali Casciaro ne uspijeva šutirati u prazan gol sa tridesetak metara.

15' - Totalna dominacija Zmajeva. Gibraltar ne može sastaviti tri vezana dodavanja.

12' - Pogledajte kakvu su koreografiju spremili BH Fanaticosi Zmajevima.

11' - Hodžić u još jednoj prilici nakon fenomenalnog pasa Pjanića, Ibrahim ponovo spašava Gibraltar.

10' - Hodžić šutira iz okreta, ali po sredini gola Gibraltara. Lak plijen za Ibrahima.

6' - Bičakčić ubacuje za Višću koji šutira visoko preko gola gostiju.

4' - GOOOOOOL! Pjanić šalje dugu loptu za Ibiševića koji matira Ibrahima za 1:0!

3' - Višća je izborio drugi korner za BiH.

2' - Bičakčić ubacuje na Ibiševića, jedan odbrambeni igrač Gibraltara izbacuje loptu korjer. Nakon ubačaja Cocalić šutira glavom pored gola.

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

17:58 - Himna naše reprezentacije je popraćena pjevanjem popularne nekadašnje himne "Jedna si jedina".

17:57 - Aplauz za gibraltarsku himnu. Sada ide naša himna.

17:54 - Igrači obje reprezentacije izlaze na teren. Slijedi intoniranje himni. Prvo himna Gibraltara.

17:49 - Čeka se izlazak oba tima na teren i intoniranje nacionalnih himni.

17:47 - Zmajevi su dobili ovacije na službenom predstavljanu sastava. Stadion još uvijek nije pun.

17:45 - Edin Džeko je suspendovan za ovaj meč, ali sa tribina kao pravi kapiten bodri Zmajeve. Kapitensku traku na ovom meču nosi Asmir Begović.

17:41 - Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, potom je izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0 i remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima. Gibraltar je, sasvim očekivano, upisao sva četiri poraza.

17:37 - Pravdu u Zenici će dijeliti norveški sudija Svein-Erik Edvartsen.

17:36 - Našu selekciju će sa klupe predvoditi Dragan Perić umjesto suspendovanog selektora Mehmeda Baždarevića.

17:34 - Na klupi za rezervne igrače ostali su Šehić, Pirić, Dumić, Bajić, Stevanović, Gojak, Šunjić, Pavlović, Kodro, Prcić, Vrančić i Krunić.

17:33 - Za reprezentaciju BiH od prve minute igrat će Begović, Vršajević, Cocalić, Bičakčić, Zukanović, Kolašinac, Cimirot, Pjanić, Višća, Hodžić i Ibišević.

17:31 - Ovo je prvi meč Bosne i Hercegovine i Gibraltara u historiji.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj se sastaju reprezentacije Bosne i Hercegovine i Gibraltara. Meč počinje u 18 sati sa direktnim prijenosom na BHRT-u.