4. kolo
2k

Tok utakmice / Kvalifikacije za Euro: Italija - BiH 2:1

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine gostovala je kod Italije u Torinu. Tekstualni prijenos s fotografijama i video klipovima s utakmice na stadionu Juventusa mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Italija - Bosna i Hercegovina 2:1 (Insigne, Verratti/Džeko) 90' - Četiri minute nadoknade i nade da naš tim može doći makar do jednog boda.

89' - Domaći sada kontrolišu loptu.

87' - Gol za Italiju... Verratti je pogodio i donio preokret domaćoj ekipi.

84' - Jorginho je šutirao, ali ravno po sredini i Šehić to brani.

82' - Deset minuta do kraja utakmice, Bičakčić je spasio u posljednji trenutak ispred Emersona.

77' - Tempo igre je znatno pao. Vidi se da su igrači i jedne i druge ekipe iscrpljeni nakon teške sezone.

73' - Nova prilika za Italiju, nakon kornera je šutirao Chiellini, no Šehić je još jednom bio na pravom mjestu.

70' - Velika prilika za Italiju sad, Insigne je šutirao glavom, ali je Šehić dobro odbranio.

68' - Višća je još jednom šutirao, ali pored gola.

62' - Sada je naš tim na identičan način kao Italija pokušao doći do novog vodstva nakon kornera, ali su loše to odradili.

59' - Sjajan dribling Džeke, šut prema golu Italije, ali lopta pogađa jednog našeg igrača i propada nova šansa za naš tim.

57'- Džeko je dodao do Višće, a njegov udarac sjajno brani Sirigu. Nova prilika za reprezentaciju BiH u drugom poluvremenu.

55' - Sarić je nakon još jedne dobre akcije našeg tima šutirao pored gola.

53' - Nova velika šansa za BiH. Džeko je centrirao, Ćivić šutirao, ali odbrana Italije u posljednji trenutak izbija loptu.

52' - Italija nastavlja s napadima prema golu BiH, Džeko je prije toga imao jednu polupriliku na drugoj strani, ali je golman domaćih u posljednji trenutak izbio loptu.

49' - Spektakularan gol Insignea na početku drugog poluvremena nakon što je iz kornera pogodio za 1:1.

47' - Velika prilika za BiH! Centaršut prvo s lijeve, a nakon toga s desne strane, ali niko od naših igrača nije uspio zahvatiti loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

Kraj prvog poluvremena

44' - Zmajevi se sada grčevito brane, Italije pod svaku cijenu traži poravnanje. Ćivić i Bešić su dobili žute kartone zbog oštrih startova.

41' - Velika prilika za Italiju. Quagliarella je šutirao, a Šehić maestralno odbranio.

35' - Italijani su odmah krenuli po poravnanje, ali je naša odbrana sve očistila. Veliki rezultat trenutno imamo u Torinu. Finska je u međuvremenu stigla u vodstvo protiv Lihtenštajna sa 1:0, a strijelac je bio Pukki.

32' - Gooooooool! Džeko za 1:0 nakon sjajne akcije i asistencije Višće s desne strane.

25' - Bešić je nakon još jedne dobre akcije šutirao pored gola. Armenija protiv Grčke vodi sa 2:0 u drugom meču naše grupe.

23' - Puno bolja igra reprezentacije BiH u prvih 20 minuta. Sada je Todorović šutirao, ali golman Italije brani.

20' - Novi dobar napad Zmajeva, Todorović je centrirao, a Džeko loše zahvatio loptu.

18' - Velika šansa za BiH! Džeko se sjajno izborio za loptu, dodao je do Višće čiji udarac je izblokiran i odlazi pored gola.

15' - Opasan napad naše reprezentacije, ali je Bešić pogriješio u čistom dodavanju.

14' - Pjanić je sjajno izbacio Jorginha iz igre, a veznjak Chelseaja dobio je prvi žuti karton na današnjem meču.

12' - Navijači BiH su do sada napravili dvije bakljade, zbog čega će NS BiH sigurno dobiti kaznu.

10' - Deset minuta igre iza nas, još uvijek nema pogodaka ni pravih prilika. U međuvremenu, Armenija je kao gost povela protiv Grčke.

6' - Opasan napad Italije po lijevoj strani, ali je naša odbrana to u posljednji trenutak izbila.

4'- Prvi korner za Zmajeve, izveo ga je Miralem Pjanić, ali je Ćivić šutirao pored gola.

3' - Quagliarella je šutirao nakon što mu se lopta odbila na nekih 20 metara, ali pored gola.

1' - Meč u Torinu je počeo. Prvi su s centra krenuli naši igrači.

20:45 - Sve je spremno za početak utakmice. Sretno Zmajevi!

20:41 - U toku je intoniranje himni, nakon čega će utakmica i zvanično početi.

20:40 - Stadion još uvijek nije ispunjen do posljednjeg mjesta, na tribinama se nalazi oko 30.000 navijača.

20:38 - Italija u dosadašnja tri kola nije primila nijedan pogodak, dok je s druge strane postigla čak 11. Naš tim je postigao četiri pogotka i primio je pet.

20:34 - Sudija večerašnjeg meča je Xavier Estrada Fernandez iz Španije s pomoćnicima Javierom Rodriguezom i Teodorom Sobrinom.

20:28 - Naši igrači će večeras imati veliku podršku s tribina, a očekuje se oko 9.000 Bosanaca i Hercegovaca u Torinu.

20:23 - Nakon tri odigrane utakmice, Italija je prva u našoj grupi J s devet osvojenih bodova, tri više od Finske koja je osvojila šest. Grčka nakon tri kola ima četiri boda, kao i naša reprezentacija, dok Armenija na petom mjestu ima tri boda. Lihtenštajn je, očekivano, bez bodova.

20:18 - Igrači su istrčali na teren Allianz stadiona u Torinu i dočekani su velikim aplauzom brojnih bh. navijača koji će pružiti veliku podršku Zmajevima.

20:17 - Prosinečki je u odnosu na sastav koji je poražen u Finskoj napravio tri promjene. Tako su večeras u ekipi Darko Todorović, Amer Gojak i Miralem Pjanić umjesto Tonija Šunjića, Gojka Cimirota i Harisa Duljevića.

BiH će igrati u sastavu: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Ćivić, Bešić, Sarić, Pjanić, Gojak, Višća i Džeko.

Sastav Italije izgleda ovako: Sirigu, Mancini, Bonucci, Chiellini, Emerson, Barella, Joginho, Veratti, Bernardeschi, Insigne, Quagliarella.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine između Italije i Bosne i Hercegovine. Susret se igra na Allianz stadionu u Torinu, a počinje u 20:45 sati.