46

Kvalifikacije za EP: Poljska pobijedila Njemačku, remi Albanije i Danske

Piše: D. B.
Poljska - Njemačka (Foto: AFP)
U terminu od 20:45 sati večeras su odigrana četiri susreta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Grupa D

Poljska - Njemačka 2:0

U prvom poluvremenu utakmice između Poljske i Njemačke nije bilo golova.

Početkom drugog poluvremena su Poljaci poveli golom Milika, koji je pogodio u 51. minuti.

Drugi gol za Poljake djelo je Mile iz 88. minute, koji je postavio konačan rezultat ove utakmice.

Finska - Grčka 1:1

Grci su u drugom kolu grupe G bili gosti Fincima, a poveli su u 24. minuti golom Karelisa. Asistenciju je upisao Samaris. To je bio rezultat prvog dijela utakmice.

U nastavku utakmice, tačnije u 55. minuti, Finska je izjednačila rezultat na 1:1 golom Hurmea.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, ostalo je 1:1.

Sjeverna Irska - Farski Otoci 2:0

Kako se i očekivalo, Sjeverna Irska je vrlo brzo savladala odbranu Farskih Otoka i povela u 6. minuti golom McAuleyja, kojem je asistirao Baird.

Na 2:0 je u 21. minuti povisio Lafferty nakon asistencije Fergusona.

Reprezentacija Farskih Otoka je mogla do smanjenja rezultata u 37. minuti, ali je golman Sjeverne Irske Carroll odbranio penal Benjaminsenu. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:0 za domaće.

U nastavku utakmice nije bilo golova. Sjeverna Irska je pobijedila Farske Otoke rezultatom 2:0.

Albanija - Danska 1:1

Danci su u Albaniju došli s velikim očekivanjima u želji da osvoje sva tri boda, ali se domaći nisu namjeravali predati bez borbe. U takvoj igri su došli u vodstvo u 38. minuti, a gol je postigao Lenjani. Albanci su nakon prvih 45 minuta imali minimalnu prednost.

U nastavku utakmice je viđen još jedan pogodak. Postigli su ga Danci, tačnije, učinio je to Vibe u 81. minuti i donio svojoj reprezentaciji jedan bod.