85

Kup Turske: Konyaspor pobijedio Bešiktaš, Bajić pogodio, Hadžiahmetović debitovao

Konyaspor je u četvrfinalu Kupa Turske savladao ekipu Bešiktaša rezultatom 2:1. Na listu strijelaca se upisao bh. reprezentativac Riad Bajić, dok je njegov saigrač, mladi reprezentativac BiH Amir Hadžiahmetović, debitovao za Konyaspor.

Bešiktaš je poveo u 31. minuti utakmice i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. U nastavku, tačnije u 65. minuti, crveni karton je dobio Guedes Filhe, pa je Bešiktaš morao nastaviti bez njega.

Iskoristio je to Konyaspor na najbolji način i preokrenuo rezultat u svoju korist. Bajić je pogodio u 65. minuti iz slobodnog udarca i izjednačio na 1:1, a pobjedu Konyasporu donio je Fidikli u 79. minuti utakmice. Ovaj trijumf je značajno približio Konyaspor plasmanu u polufinale Kupa Turske.

Treba reći da je Hadžiahmetović debitovao za Konyaspor, a iz igre je izašao u 62. minuti.

Konyaspor i Bešiktaš revanš igraju 2. marta.

Ranije je Galatasaray kao gost pobijedio Akhisar rezultatom 2:1.