26

Kup kralja: Hajrović pogodio i pocrvenio u porazu Eibara od Las Palmasa

Hajrović je isključen u 82. minuti
U prvim utakmicama osmine finala španskog Kupa kralja Eibar je na svom terenu poražen od Las Palmasa (2:3), dok je Celta slavila u Cadizu sa 3:0.

Naš reprezentativac Izet Hajrović je počeo susret za Eibar, koji nije uspio doći do pobjede.

Upravo je Hajrović doveo svoju ekipu u vodstvo u 10. minuti, no već u 16. su gosti došli do izjednačenja preko Aythamija.

U 20. minuti Eibar je ponovo poveo, a strijelac je bio Berjon. Ipak, u drugom poluvremenu Wakaso je pogodio za 2:2.

Hajrović je dobio direktan crveni karton u 82. minuti. Vicente Gomez mu je oduzeo loptu, a Hajrović ga je potom namjerno udario i zasluženo mu je sudija Alvarez pokazao put u svlačionicu.

I njegov timski kolega Escalante je pet minuta poslije isključen, a Las Palmas je iskoristio brojčanu prednost i premo Mome u prvoj minuti sudijske nadoknade pogodio za slavlje gostiju..

Celta je s lakoćom savladala trećeligaša Cadiz u gostima. Strijelci za ekipu iz Viga bili su Guidetti u 25. i 79., te Jonny u 58. minuti susreta.