1

Kup kralja: Barcelonina petarda u mreži Levantea

Nogometaši Barcelone su se s ukupnih 9-2 protiv Levantea plasirali u polufinale tamošnjeg Kupa kralja.

Poslije 4-1 u gostima ove je srijede katalonska ekipa na svom Camp Nou slavila 5-1. Teško je govoriti da je kod gostiju postojala ikakva nada u čudo, no oni su poveli, istina, zaslugama domaćeg igrača Sergija Roberta, već u 9. minuti. No, na odgovor Barcelone se nije dugo čekalo, pa je već na poluvremenu bilo 2-1, a jednom je strijelac, prvi put ove sezone, bio i Carles Puyol.

U nastavku je Čileanac Alexis Sanchez postigao dva pogotka unutar samo tri minute, a konačan je rezultat postavio Cesc Fabregas. Recimo i da je cijelu utakmicu s klupe za rezerve pratio Lionel Messi.

U polufinalu će Barcelona igrati protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinalnog susreta između Real Sociedada i Racing Santandera. Kao domaćin je Real Sociedad dobio prvu utakmicu 3-1.

U drugom će se polufinalu, pak, dogoditi madridski obračun Reala i Atletica.

Kup kralja, četvrtfinale (uzvratna utakmica):

Barcelona - Levante 5-1, prva utakmica 4-1 (Adriano Correia 28, Puyol 44, Alexis Sanchez 50, 52, Fabregas 68 / Sergi Roberto 9-ag)

Athletic - Atletico 1-2, 0-1 (Aduriz 42 / Raul Garcia 55, Diego Costa 86)