2

Kup kralja: Barcelona rutinski do finala i El Clasica

U finalu španskog Kupa kralja ove ćemo sezone gledati El Clasico, sudar nogometaša Real Madrida i Barcelone.

Kraljevski klub je prolaz u finale osigurao dan ranije, kada je i u uzvratu bio bolji od gradskog rivala Atletica, a u srijedu mu se priključila i Barcelona. Katalonci su u prvoj utakmici pred svojim navijačima svladali Real Sociedad s 2-0, a u uzvratu u San Sebastianu su odigrali 1-1 i zaključili posao.

Strijelac za Barcelonu bio je argentinski genijalac Lionel Messi koji se u 27. minuti dokopao lopte na sredini terena, sjurio se prema domaćem golu i zabio s vrha šesnaesterca. Pritom njegov udarac nisu uspjela zaustaviti trojica domaćih braniča. Izjednačio je u 88. minuti Antoine Griezmann, ali nije to naštetilo gostima.

Recimo još da je finalna utakmica na rasporedu 19. aprila, a domaćin će se odrediti naknadno.