0

Kup konfederacija: Spektakularni Neymar donio novu pobjedu Brazilu

Nogometna reprezentacija Brazila ostvarila je i drugu pobjedu na Kupu konfederacija. U sklopu grupe A domaćini su sa 2-0 golovima Neymara i Joa savladali Meksiko.

Prvi gol na Estadio Castelau u Fortalezi Neymar je postigao u devetoj minuti. Nakon ubacivanja s desne strane meksička odbrana nije uspjela izbiti loptu, a na nju je natrčao novopečeni nogometaš Barcelone i sa nekih 14 metara volejem ljevicom pronašao put do mreže.

Bio mu je to četvrti gol u zadnjih pet nastupa za "Seleçao", kao i drugi na ovom turniru budući da je u prvom kolu grupe postigao gol Japanu u visokoj 3-0 pobjedi. Tačku na i postavio je Jo u trećoj minuti sudijske nadoknade, a sve zasluge za gol ponovo idu Neymaru koji je s lijevog boka fantastično predriblao dvojicu igrača, proguravši loptu između njih, a potom uposlio Joa kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Brazil se pobjedom osvetio Meksiku za poraz u finalu prošlogodišnjih Olimpijskih igara u Londonu (1-2).