17

Kup BiH: U osminu finala prošli Sarajevo, Zrinjski, Čelik, Zvijezda, Široki i Velež

Piše: D. K.
Zrinjski - Napredak Donji Šepak (Foto: Željko Miličević) (Foto: Z. M./Klix.ba)
Zrinjski - Napredak (Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Širom BiH danas je bilo na rasporedu 14 utakmica šesnaestine finala Kupa BiH u nogometu.

U osminu finala plasirali su se, između ostalih, Sarajevo, Zrinjski, Čelik, Zvijezda, Široki Brijeg, Velež i Rudar Prijedor.

Sarajevo je na gostovanju u Konjicu bilo bolje od domaćeg Igmana rezultatom 3:0. Strijelci za Bordo tim bili su Duljević u 31., Tatomirović u 68. i Velkoski iz penala u 85. minuti. Igrač domaće ekipe Dajić je u 84. minuti zaradio crveni karton.

Široki Brijeg je u Bihaću savladao Jedinstvo sa 2:0. Za goste su pogađali Ćorić u 40. i Ivanković u 85. minuti.

Zenički Čelik je na gostovanju u Bijeljini deklasirao Radnik sa 5:1.

Isti rezultat na domaćem terenu zabilježila je i Zvijezda Gradačac nad Novim Gradom.

Velež iz Mostara je golom Jankovića u sudijskoj nadoknadi savladao Slaviju sa 2:1. Prije Jankovića, za Velež je pogodio i Hebibović u 54., dok je za domaće jedini gol postigao Mitič u 28. minuti.

Pobjedu na domaćem terenu ostvario je i mostarski Zrinjski, i to preokretom nad Donjim Šepkom.

Kup BiH, rezultati šesnaestine finala:

Današnje utakmice Igman - Sarajevo 0:3 Borac - Drina Zvornik 3:2 (penali) Travnik - Sloboda 3:1 (penali) Zrinjski - Napredak Novi Šepak 3:1 Radnik Bijeljina - Čelik Zenica 1:5 Mladost Velika Obarska - Mladost Župča 1:0

Vitez - Gradina 5:3 (penali) Zvijezda Gradačac - Sloboda Novi Grad 5:1 Mladost Doboj Kakanj - Goražde 1:0 Metalleghe Jajce - Proleter Teslić 1:0 Jedinstvo - Široki Brijeg 0:2 Slavija - Velež 1:2 Sloga Ljubuški - Drina HE Višegrad 3:0 Rudar Prijedor - Podrgmeč 3:0

Jučerašnje utakmice Mrkonjić Grad - Željezničar 0:2

Bratstvo Gračanica - Olimpic Sarajevo 3:4 (penali)