Nižu se neuspjesi
100

Kraj nadanja i za juniorsku reprezentaciju BiH, remi s Norveškom nedovoljan za Euro

D. P.
Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Norveškoj protiv domaćina turnira rezultatom 2:2, što nas ostavlja bez šansi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Nakon što su izabranici Dubravka Orlovića poraženi od Izraela (0:2), danas su uspjeli osvojiti bod protiv favorizovanih Norvežana, ali i to nije dovoljno da bi imali nadu u plasman na Evropsko prvenstvo.

Senad Mustafić je pogodio za vodstvo mladih nogometaša BiH u 13. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena, a onda u nastavku slijedi preokret.

Norvežani su golovima Sverrea Nypana i Sindrea Egelija došli do preokreta. Kada se činilo da će ostvariti i trijumf, Muhammed Bejdić donosi bod reprezentaciji BiH u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Ipak, taj bod je nedovoljan za bilo kakva očekivanja. Mladi nogometaši BiH tako su ostali bez šansi da se domognu plasmana na Evropsko prvenstvo jer samo jedna selekcija ide na kontinentalno takmičenje.