65

Kokot i Bajić donijeli pobjedu Željezničaru nad Olimpicom

Veldin Muharemović i Riad Bajić (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U 16. kolu BHT Premijer lige BiH Željezničar je u malom gradskom derbiju ugostio ekipu Olimpica. Plavi su pobijedili rezultatom 3:0.

Nogometaši Željezničara su od prve minute odlučno krenuli ka gostujućem golu. Bajić je iz slobodnog udarca zaprijetio u 5. minuti, a potom je nakon akcije s Đelmićem golman Vukova Tomović ostao nesavladan.

Publika je na Grbavici prvi gol vidjela u 13. minuti kada je nakon odlične akcije Plavih i pogođene prečke odbijenu loptu u mrežu Olimpica poslao Kokot i doveo Željezničar u vodstvo od 1:0.

Gosti su bili blizu izjednačenja u 30. minuti i to autogolom Kosorića, no, opasnost je otklonio golman Antolović.

Igrala se 32. minuta kada je dobru akciju Željezničara ponovo završio Kokot i povisio vodstvo Plavih na 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo je slobodan udarac izveo Bajić. Ovog puta je bio precizan te je postigao prelijep gol sa više od 20 metara za 3:0 u korist Željezničara.

Olimpic je pokušao doći do brzog izjednačenja, no, udarac Brkovića nije ozbiljno ugrozio golmana Plavih Antolovića.

U nastavku utakmice je tempo igre opao, a Olimpic je u 83. minuti ostao bez stopera nakon što je Regoje dobio crveni karton.

Dvije minute kasnije se u novoj prilici za gol našao Bajić, koji je ovog puta bio neprecizan.

Utakmica je završena rezultatom 3:0 u korist Željezničara.