11

King Power u strahu: Vardy pogodio za 1:0, a onda "pocrvenio" u drugom poluvremenu

U 34. kolu Premiershipa lider Leicester City na svom King Power stadionu vodi protiv West Hama sa 1:0.

Na početku meča Leicester je uz mnogo sreće spasio svoj gol. Udarac Kouyatea glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca, krajnjim naporom odbranio je Schmeichel, a lopta se odbila od jednu, pa od drugu stativu. Ostalo je 0:0.

Leicester je nakon toga preuzeo stvari u svoje ruke i preko Hutha opasno zaprijetio u 10. minuti. Samo osam minuta kasnije "stara škola" na koju smo navikli. Schmeichel je rukom bacio loptu Mahrezu, ovaj dodao Kanteu koji je pronašao Vardyja, a on je pogodio za 1:0 te upisao svoj 22. ligaški gol i sada je na vrhu liste strijelaca sa Kaneom..

Međutim, Vardy je 10 minuta nakon gola dobio žuti karton, da bi u drugom dijelu u 56. minuti dobio još jedan žuti, odnosno crveni karton. Sudija Jonathan Moss je procijenio da je Vardy simulirao prilikom pada u šesneastercu i zbog toga je pokazao drugi žuti karton.

Računajući i ovaj meč, Leicester ima pet utakmica u kojima traži tri pobjede za titulu.