6

Kiks Intera: Sassuolo odnio bodove sa Meazze

U 19. kolu italijanskog prvenstva susret na Giuseppe Meazzi odigrali su Inter i Sassuolo, a gosti su slavili sa 1:0.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Domenico Berardi iz penala u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Nerazzurri su kiksali i dali priliku Napoliju da današnjom pobjedom nad Frosinoneom dođe na prvo mjesto.

U veoma uzbudljivoj utakmici Inter je imao malo više od igre.

Igrač utakmice je bio golman gostiju Andrea Consigli, koji je u tri navrata maestralno intervenisao nakon udaraca Adema Ljajića.

Pred sami kraj susreta Stevan Jovetić je imao veliku priliku, ali je njegov volej ispod prečke Consigli izvadio bez problema.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Miranda je skrivio jedanaesterac kojeg je realizovao Berardi i donio svojoj ekipi velika tri boda.