Kenan Kodro konačno dobio priliku i odlično pogodio za tri boda Athletic Bilbaa

F. Z.
Kenan Kodro (Foto: EPA-EFE)
Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro konačno je upisao nastup u dresu Athletic Bilbaa.

Najavio je Kodro da bi se mogao vratiti u prvi plan trenera Baskijaca i to u prijateljskom duelu protiv Eibara 15. novembra, kada je postigao dva pogotka.

Danas je ušao u igru u 46. minuti susreta, a u 79. odlično se snašao u šesnaestercu domaćih i zatresao mrežu. Pogodak nije proslavio, s obzirom na to da je u Osasuni proveo tri sezone. Pogodak Kodre pogledajte OVDJE.

Atheltic Bilbao slavio je na gostovanju u Pamploni protiv Osasune rezultatom 2:1.

Prije utakmice s Osasunom Kodro je za Athletic upisao svega dvije minute i to u remiju protiv Leganesa (1:1).

Izuzev tog duela odigranog 25. septembra, potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine ove sezone više nije igrao u La Ligi. Tačnije nije niti jednom bio ni na klupi baskijskog velikana.