La Liga
0

Karim Benzema spasio Real, pogodio dva puta za preokret Kraljeva protiv Eibara

U 21. kolu španske La Lige Real Madrid je dočekao Eibar, te je slavio nakon preokreta rezultatom 2:1.

Junak pobjede Kraljeva bio je Karim Benzema koji je u ovom meču nosio kapitensku traku. Francuz je odigrao jedan od najboljih susreta ove sezone, te je mrežu gostiju zatresao već u 9. minuti, no on je poništen zbog ofsajda.

Marc Cardona je u 39. minuti doveo Eibar u vodstvo i ušutkao 80.000 navijača na stadionu "Santiago Bernabeu".

U 57. minuti novi poništen pogodak za Real, a i ovaj put je Benzema bio u ofsajdu, ovaj put milimetarskom.

Benzema je konačno donio radost svojim navijačima u 59. minuti kada je glavom zakucao loptu iza leđa Marka Dmitrovića, a potom je i u 81. minuti pogodio glavom nakon Kroosovog ubačaja za 2:1.

Benzema je mogao stići u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena i do hat-tricka, no pogodio je samo stativu.