12

Kane sa dva pogotka donio trijumf Tottenhamu nad Evertonom

Tottenham je u 27. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3:2 savladao Everton na White Hart Laneu.

Domaćin je došao u vodstvo u 20. minuti kada je Harry Kane sa 25 metara silovito šutirao i matirao Joela Roblesa.

Osam minuta kasnije Spursi su mogli udvostručiti prednost, no Victor Wanyama je sa dvadesetak metara pogodio samo stativu.

Kane je svoj drugi pogodak na meču, a 19. u 22. nastupu u Premiershipu ove sezone, postigao u 56. minuti. Odbrana Evertona je katastrofalno pogriješila, Dele Alli je presijekao loptu i uposlio Kanea koji rutinski šalje loptu pored nemoćnog Roblesa za 2:0.

Prvi pogodak za goste iz Liverpoola postigao je Romelu Lukaku u 81. minuti na asistenciju Kevina Mirallasa.

Dva posljednja pogotka pala su u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Na 3:1 posvisio je Alli pogotkom u 90+3. minuti susreta, a samo minutu kasnije za konačnih 3:2 pogodio je Valencia.