Drugi poraz
5

Kadetska reprezentacija BiH izgubila od Irske i ispala s Evropskog prvenstva

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine se porazom od Republike Irske rezultatom 2:0 oprostila od Evropskog prvenstva u Engleskoj.

Prvi su zaprijetili Irci preko Idaha u 2. minuti, a potom je Memišević pokušao na drugoj strani dvije minute kasnije.

U 18. minuti Collins je glavom matirao Kačavendu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po nekoliko poluprilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu prečka je spasila našu reprezentaciju nakon Idahovog sjajnog udarca.

Kačavenda je potom u razmaku od samo nekoliko minuta sjajno intervenisao nakon Idahovog i Parrottovog šuta.

U 52. minuti BiH je imala najbolju priliku na utakmici kada je Hasić pronašao Stanića koji šutira, ali lopta odlazi pored gola.

Irci su postigli pogodak u 69. minuti susreta kada je Parrott iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti matirao Kačavendu i na taj način izbacio našu selekciju s Eura.

Konačnih 2:0 postavio je Idah u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Irska će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije, dok naši reprezentativci idu kući s jednom pobjedom i dva poraza u grupi C.