28.1.2011. u 20:09
0
0
0
Nogometna reprezentacija Južne Koreje pobijedila je Uzbekistan sa 3:2 (3:1) u utakmici za treće mjesto na Azijskom kupu u Kataru.
Vodeći gol postigao je 21-godišnji igrač sredine terena Ko Ja-Čeol, a napadač Ji Dong-Von postigao je dva pogotka i Koreja je u 38. minutu imala tri gola prednosti.

Međutim, Aleksandr Gejnrih prvo je smanjio rezultat iz penala u 45. minutu, a zatim je novim golom u 53. minutu unio neizvenost u meč. Ipak, Južna Koreja je sačuvala prednost i došla do pobjede.

Južna Koreja se trijumfom direktno plasirala na 16. izdanje Azijskog kupa, koje će 2015. biti održano u Australiji.

U finalu u subotu sastaju se Japan i Australija, koja je u svom drugom učešću na Azijskom kupu uspjela da dođe do borbe za zlatnu medalju.

Utakmica je na programu na Kalifa stadionu od 16 sati.