komentara
1

dijeljenja
Juventus siguran protiv Empolija, Pjanić i Krunić pružili solidne partije Foto: EPA
Fudbaleri Juventusa pobijedili su na svom terenu u okviru 26. kola Serije A ekipu Empolija sa sigurnih 2:0.
Stara dama krenula je furiozno, ali i pored bezbroj velikih prilika nije uspjela postići gol u prvom poluvremenu.

Sjajni golman Empolija Skorupski fantastičnim odbranama dva puta je spasio gol nakon šuteva Higuaina i Mandžukića.

Hrvatski napadač imao je još tri velike šanse, ali večeras očigledno nije podesio nišanske sprave.

Ipak, u 52. minuti nakon njegovog šuta glavom golman Skorupski je promijenio smjer lopti i postigao stvarno nesretan autogol.

Alex Sandro je u 65. minuti na asistenciju Dani Alvesa udvostručio prednost i praktički riješio pitanje pobjednika ovog meča.

Dybala je petnaest minuta prije kraja postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Bh. reprezentativci Miralem Pjanić u pobjedničkoj ekipi i Rade Krunić u redovima Empolija odigrali su svih 90 minuta ove utakmice.

Juventus je s novom pobjedom sada na deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu koja sutra igra derbi sa Interom, dok se Empoli nalazi na 17. mjestu na tabeli Serije A.