24

Liga prvaka / Juventus s igračem više rutinski trijumfovao protiv Porta i u Torinu

Juventus je u revanš susretu osmine finala Lige prvaka savladao Porto rezultatom 1:0 i sa ukupnih 3:0 se plasirao u četvrtfinale.

Juventus je od početka kontrolisao igru, a u 3. minuti je Stara dama prvi put zaprijetila. Dybala je nakon sjajnog solo-prodora šutirao, ali je lopta otišla za malo preko prečke.

U 23. minuti Mandžukić se našao u prilici nakon ubačaja, ali je glavom šutirao u dobro postavljenog Casillasa.

Mandžukić je još jednom bio najviši u skoku u 38. minuti nakon kornera, ali je ovaj put šutirao pored gola.

Juventus je poveo u 42. minuti susreta. Nakon kornera Casillas je odbranio šut, a lopta se odbila do Higuaina koji je krenuo ubaciti loptu u praznu mrežu, a Pereira je rukom zaustavio njegov šut i sudija Hategan mu je opravadano pokazao direktan crveni karton i dodijelio penal za Juventus.

Siguran sa bijele tačke bio je Dybala za 1:0 i tada je i definitivno postalo jasno da Juventus ide u četvrtfinale.

Odmah na početku drugog poluvremena Porto je propustio ogoromnu priliku za izjednačenje. Soares je u 49. minuti ukrao loptu Benatiji i izašao sam na Buffona, no šutirao je pored gola.

Novu priliku za Juve imao je Higuain u 66. minuti, ali je bio neprecizan. Porto je ponovo zaprijetio u 82. minuti kada je Otavio uposlio Jotu koji izlazi na Buffona, ali šutira pored gola.