Serie A
4

Juventus pobijedio Napoli i došao na dva boda Milanu

Nogometaši Juventusa proslavljaju pobjedu (Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa su iskoristili subotnji kiks Milana (1-1 kod Catanije), te su pobjedom 3-0 u derbiju protiv Napolija došli aktuelnom prvaku Milanu na zaostatak od dva boda, na vrhu tabele.

Bila je to treća prvenstvena pobjeda zaredom Conteove ekipe, a u pobjedama protiv Fiorentine, Intera i Napolija su ostvarili i razliku pogodaka od čak 10-0!

Ovom prilikom je Juventus mirovao tokom prvog poluvremena, ali su u akciju krenuli u nastavku. Prvo je Bonucci pogodio u 53. minuti i kada se Napoli jače otvorio prema naprijed Juventus je zabio još dva gola za posve uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Strijelci su još bili Vidal u 75. minuti (nakon što je sam sebi stvorio priliku i opalio s desetak metara iskosa), te Quagliarelle u 83., topovskim udarcem u bliži ugao.

Recimo da Napoli tokom meča nije imao izrazitije šanse, a bila je ovo prva utakmica, nakon 11 u svim takmičenjima, da igrači Napolija nisu zabili barem gol. Nakon dva remija zaredom u Seriji A, sada su južnjaci i poraženi.

Serie A, 30. kolo:

Juventus - Napoli 3-0 (Bonucci 53, Vidal 75, Quagliarella 83) Inter - Genoa 5-4 (Milito 13, 27, 85-11m, Samuel 38, Zarate 74 / Moretti 45+2, Palacio 59-11m, Gilardino 80-11m, 90-11m) Fiorentina - Chievo 1-2 (Ljajić 71 / Pellissier 24, Rigoni 88) Cagliari - Atalanta 2-0 (Conti 11, Pinilla 55)

Siena - Udinese 1-0 (Destro 70) Lecce - Cesena 0-0 Bologna - Palermo 1-3 (Sorensen 50 / Budan 69, Hernandez 76, Iličič 86) Roma - Novara 5-2 (Marquinho 25, Osvaldo 35, Simplicio 55, Bojan 61, Lamela 90+2 / Caracciolo 17, Morimoto 77)

1. Milan 30 19 7 4 60-24 64
  2. Juventus 30 16 14 0 49-17 62
  3. Lazio 30 15 6 9 44-37 51