Serie A
0

Inter pobijedio Genou sa 5:4

Nedjelja u talijanskoj Seriji A prolazi kroz iščekivanje večernjeg ogleda 30. kola u kojem Juventus igra protiv Napolija u Torinu. Mogućom pobjedom Juventus bi došao Milanu na samo dva boda zaostatka, na vrhu tabele.

Nakon što je u ranijem terminu Roma u, vatrometu golova, s 5-2 pobijedila Novaru, slična se utakmica odigrala na San Siru gdje je Inter pobijedio Genou sa čak 5-4. Bila je to premijera novog trenera Andree Stramaccionija na klupi Intera i nastavi li ovako voditi klub uz Inter vjerojatno nikada neće biti dosadno.

Za Inter je ovo bila tek druga prvenstvena pobjeda u posljednja dva mjeseca. Konstantno je tokom utakmice Inter vodio (krajem prvog dijela sa čak 3-0), ali je i strahovao do samog kraja. Najgore je bilo u 80. minuti kada je domaći golman Julio Cesar napravio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Tada je Alberto Gilardino iz penala smanjio na 4-3, no samo pet minuta kasnije je sve isto ponovio Belluschi na drugoj strani. Milito je realizirao penal i s tih 5-3 je Inter odagnao sumnju u pobjedu. U zadnjoj minuti je Gilardino postigao još jedan penal za goste, koji su na utakmici realizirali čak - tri jedanaesterca!

Inače, Argentinac Milito je bio prvo ime susreta s tri pogotka. Ukupno je na 17 golova ove sezone u Seriji A, te je četvrti strijelac lige.

Palermo je ove nedjelje ostvario prvu pobjedu sezone u gostima! Dogodilo se to nakon pet remija i devet poraza, a pobijeđena je Bologna s 3-1. Bitan je igrač u tome bio 31-godišnji Hrvat Igor Budan koji je golom inicirao preokret. Bologna je do 69. minute vodila s 1-0, a onda je Budan izjednačio i tako u petnaestom nastupu postigao sedmi pogodak. Do kraja su domaću mrežu još pogađali Hernandez i Iličič.

Fiorentina se nalazi u opasnoj zoni ispadanja. Domaći poraz od Chieva (2-1) je bio toskanskoj ekipi treći poraz u posljednjih pet prvenstvenih ogleda (uz dva remija). Fiorentina je samo jedno mjesto iznad zone ispadanja i sa pet bodova više od Leccea koji im prijeti.

Lecce je u nedjelju odigrao doma s Cesenom 0-0.

Udinese je napravio korak unatrag u svojoj borbi za Ligu prvaka. Poražen je klub s Friulija kod Siene 1-0 (strijelac Destro).

Serie A, 30. kolo:

Inter - Genoa 5-4 (Milito 13, 27, 85-11m, Samuel 38, Zarate 74 / Moretti 45+2, Palacio 59-11m, Gilardino 80-11m, 90-11m) Fiorentina - Chievo 1-2 (Ljajić 71 / Pellissier 24, Rigoni 88) Cagliari - Atalanta 2-0 (Conti 11, Pinilla 55) Siena - Udinese 1-0 (Destro 70) Lecce - Cesena 0-0 Bologna - Palermo 1-3 (Sorensen 50 / Budan 69, Hernandez 76, Iličič 86) Roma - Novara 5-2 (Marquinho 25, Osvaldo 35, Simplicio 55, Bojan 61, Lamela 90+2 / Caracciolo 17, Morimoto 77)