Serie A
426

Juventus na krilima Pjanića savladao Chievo

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u okviru 3. kola Serije A ekipu Chieva rezultatom 3:0.

Stara dama nije blistala na startu sezone, a Allegri je večeras odmorio nekoliko standardnih prvotimaca pred gostovanje kod Barcelone. Ipak, pitanje pobjednika ovog meča niti u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje.

Domaći do gola stižu u 17. minuti kada je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić izveo slobodni udarac, a Hetemaj nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu.

Do poluvremena se igrala otvorena utakmica, a nekoliko dobrih prilika propustile su obje ekipe. Kod Juventusa neprecizni su bili Pjanić i Rugani, dok su Radovanović u dva navrata i Pucciarelli mogli donijeti izjednačenje Chievu.

Naš veznjak je ponovo bio kreator gola pola sata prije kraja meča, kada je sjajno izbacio Higuaina, koji je udvostručio prednost Juventusa.

Prethodno je Argentinac imao odličnu šansu, a potom i njegov sunarodnjak, rezervista Dybala.

Konačnih 3:0 postavio je Dybala sedam minuta prije kraja utakmice iskoristivši dodavanje Bernardeschija.

Juventus se nakon nove pobjede učvrstio na prvom mjestu Serije A, dok je Chievo pao na 11. poziciju.