Serie A
180

Juventus na krilima Mandžukića i Ronalda pobijedio Napoli, dobra partija Pjanića

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianzu u okviru sedmog kola Serije A ekipu Napolija rezultatom 3:1.

Stara dama je tako nastavila s besprijekornim startom sezone te je upisala svih osam pobjeda u osam utakmica u svim takmičenjima, dok je Napoli prekinuo niz od tri uzastopna trijumfa u Seriji A.

Početak utakmice u potpunosti je pripao Napoliju pa je nakon stative Zielinskog samo četiri minute kasnije Mertens doveo goste u vodstvo na asistenciju Callejona.

Ipak, radost gostiju trajala je samo 16 minuta, jer je Mandžukić izjednačio iskoristivši dodavanje Ronalda.

Do odlaska na odmor obje ekipe su po još jednom opasno zaprijetile, ali su Ronaldo i Rui bili neprecizni.

Ronaldo je i u nastavku bio u centru pažnje. Portugalac je već na otvaranju drugog poluvremena pogodio stativu, a sjajni Mandžukić se našao na pravom mjestu te pospremio loptu u mrežu za 2:1.

Ubrzo je Rui dobio drugi žuti karton pa je Napoli posljednjih pola sata igrao s igračem manje, ali je ipak mogao do izjednačenja u 72. minuti kada je Szczesny odbranio udarac Callejona.

Konačnih 3:1 postavio je Bonucci nakon još jedne asistencije raspoloženog Ronalda.

Inače, bh. reprezentativac Miralem Pjanić odlično je igrao svih 90 minuta za pobjedničku ekipu.

Juventus je nakon večerašnje pobjede učvrstio vodeću poziciju te sada ima šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Napoli.