21

Juve rutinski savladao Sassuolo sa 3:1, strijelci Higuain i Pjanić

Juventus je u trećem kolu Serie A upisao i treću pobjedu. Ovaj put u Torinu je savladao Sassuolo sa 3:1.

Juventus je završio posao već u prvih pola sata utakmice.

Najprije je Higuain u 5. minuti pogodio na Dybalinu asistenciju za 1:0, a već u 10. minuti Argentinac je upisao i svoj drugi gol. Asistent kod drugog gola bio je Sami Khedira.

3:0 za Juve bilo je već u 27. minuti susreta, a svoj prvjenac na debiju u italijasnkom prvenstvu u dresu Stare dame postigao je Miralem Pjanić.

Nakon Lichtsteinerovog centaršuta sa desne strane Pjanić je šutirao glavom i pogodio prečku, a nakon što se lopta odbila Miralem je bio najbrži i prvi došao do nje i zakucao je u praznu mrežu Consiglijevog gola za 3:0.

Sassuolo je u 33. minuti preko Anteija uspio smanjiti na 3:1 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena, ali i utakmice.