9

Još jedan trijumf Bayerna: Herthin bunker na Allianz Areni odolijevao do 80. minute

(Foto: EPA)
Oslabljeni Bayern teže od očekivanog pobijedio je na Allianz Areni neugodnu Herthu rezultatom 1:0. Bavarci su tako došli na korak od još jednog naslova prvaka Njemačke.

Bunker gostiju na Allianz Areni odlično je funkcionisao i odolijevao napadima domaćina sve do 80. minute.

U 56. minuti Hertha je propustila stopostotnu priliku kada je Schulz izašao sam pred Neuera koji je fantastičnom intervencijom spasio Bayern.

U 78. minuti Schweinsteiger pogađa stativu nakon odličnog centaršuta sa desne strane. Bio je to samo nagovještaj onoga što će uslijediti nekoliko minuta kasnije. Mladi Weiser odlično je probio desnu stranu, potom uputio pas za neometanog Schweinsteigera koji preciznim udarcem pogađa rašlje gola Herthe za slavlje domaćih navijača.