9

Bundesliga: Podjela bodova u derbiju Bayerna i Schalkea, Wolfsburg se spasio u finišu

Piše: A. D.
Podjela bodova u Munchenu (Foto: EPA)
Četiri utakmice 19. kola Bundeslige igrane su večeras, od kojih je svakako najzanimljivija bila ona između Bayerna i Schalkea igrana u Minhenu.

Derbi susret okončan je rezultatom 1:1. U 17. minuti Jerome Boateng je kao zadnji igrač odbrane Bayerna nepropisno zaustavio napadača Schalkea, što je arbitar utakmice okarakterisao kao jedanaesterac uz crveni karton Boatengu. Loptu je na bijelu tačku namjestio Choupo – Moting, ali je njegov traljav udarac odbranio Manuel Neuer.

U 66. minuti Bayern je postigao gol koji je poništen na asistenciju petog arbitra. Minut kasnije aktualni prvak je ipak došao u vodstvo. Korner je izveo Xabi Alonso, a mrežu Schalkea pogodio Arjen Robben.

Gosti su na sličan način došli do izjednačenja. Sam je centrirao, a gol Bayerna za konačnih 1:1 pogodio Howedes.

Ubjedljivu pobjedu nad Bayernom ostvarenu u petak Wolfsburg nije okrunio novim trijumfom. Vukovi su večeras remizirali sa Eintrachtom u Frankfurtu rezultatom 1:1. Aigner je domaće doveo u vodstvo, dok je bod Wolfsburgu pogotkom u samom finišu donio De Bryne.

Identičnim rezultatom do pobjede nad Freiburgom na domaćem terenu došao je tim Borussije M'gladbach. Gol za trijumf bio je djelo Herrmanna u 23. minuti. Mensur Mujdža ni večeras nije konkurisao za tim Freiburga.

Rezultati:

Bayern Munchen - Schalke 1:1 Frankfurt - Wolfsburg 1:1 M'gladbach - Freiburg 1:0 Hannover - Mainz 1:1