91

Joao Felix dobio crveni karton na debiju za Chelsea, nastavljena velika kriza Plavaca

H. H.
Trenutak kada je Joao Felix dobio crveni karton (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Fulhama pobijedili su Chelsea rezultatom 2:1 u okviru zaostalog susreta 7. kola Premiershipa, a svoj debi kao iz najgore noće more u dresu Plavaca imao je Joao Felix.

Domaći su poveli već u 25. minuti kada je Willian načeo tim sa Stamford Bridgea, ali Chelsea je uspio da poravna početkom drugog dijela u 47. minuti preko senegalskog stopera Koulibalyja.

Ključni trenutak susreta desio se u 58. minuti kada je Felix neoprezno startovao na Tetea, a sudija David Coote pokazao je direktan crveni karton portugalskom igraču koji je u Chelsea stigao na posudbu do kraja sezone iz redova Atletica.

Fulham je igrača više iskoristio u 73. minuti i golom Carlosa Viniciusa stigao je do velike pobjede rezultatom 2:1.

Fulham će u narednom kolu gostovati Newcastleu, dok je Chelsea domaćin Crystal Palaceu.