0

Japan s lakoćom u polufinale nogometnog turnira na OI

Uspjeh nogometaša Japana (Foto: AFP)
Japanska nogometna reprezentacija izborila je polufinale olimpijskog turnira nakon što je s glatkih 3-0 pobijedila reprezentaciju Egipta.

Kensuke Nagai doveo je Japance u vodstvo nakon svega 14. minuta igre. Nagai je pogodio praznu mrežu nakon što su se golman i odbrambeni igrač Egipta sudarili i pali na teren uslijed jednog ubacivanja sa strane.

Četiri minute prije kraja poluvremena Egipčani su ostali bez Saadeldina Saada koji je zaradio direktni crveni karton zbog prekršaja nad Manabuom Saitom koji je našao u vrlo izglednoj prilici za pogodak.

U nastavku je Japan mirno održavao svoju prednost, a onda u 78. odnosno 83. minuti dovršio posao. Najprije je Maya Yoshida zabio glavom, da bi Yuki Otsu stavio tačku na i također pogotkom glavom.

Japan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Senegala i Meksika. U preostala dva četvrtfinala danas se sastaju Brazil i Honduras, te Velika Britanija i Južna Koreja.