Dominacija Modrih
39

Jakirovićev "nikad lošiji Dinamo" se poigrao s Rijekom i osvojio duplu krunu u Hrvatskoj

E. K.
Rijeka - Dinamo (Foto: Marko Lukunic/PIXSELL)
GNK Dinamo Zagreb je osvojio duplu krunu i to nakon što je u finalu Kupa Hrvatske pobijedio Rijeku rezultatom 3:1.

Poslije 0:0 na Maksimiru, Dinamo je u revanšu pobijedio velikog rivala rezultatom 3:1 i osvojio i Kup Hrvatske.

Golove za Dinamo su postigli Petar Sučić u 28. i Martin Baturina u 42. minuti susreta te Marko Bulat koji je pogodio u 82. da bi konačan rezultat susreta postavio Toni Fruk golom iz slobodnjaka u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Tako je "nikad lošiji Dinamo" kako je oslovljavan u hrvatskim nogometnim krugovima pred početak sezone došao do duple krune u Hrvatskoj, a u Konferencijskoj ligi su zaustavljeni u četvrtfinalu od PAOK-a.

Dinamu je ostala još jedna utakmica do kraja sezone i to protiv Rudeša nakon čega će Sergej Jakirović i njegovi igrači u Zagrebu proslaviti osvajanje oba trofeja.