28

Jakirovićev Dinamo napravio nevjerovatan preokret iako je gubio do 95. minute

D. P.
Pobjeda Dinama za pamćenje (Foto: GNK Dinamo)
Nogometaši zagrebačkog Dinama slavili su rezultatom 2:1 protiv Lokomotive, a svemu je prethodio nevjerovatan preokret koji će se dugo pamtiti.

Dinamo našeg trenera Sergeja Jakirovića ne igra dobro u posljednje vrijeme, a pozicija bivšeg trenera Zrinjskog je i više nego uzdrmana, posebno nakon neuspjeha u Konferencijskoj ligi.

Danas se u završnici utakmice činilo da Jakiroviću prijeti otkaz zbog nepovoljnog rezultata protiv Lokomotive Zagreb. Za goste je u četvrtoj minuti pogodio Indrit Tuci.

Rezultat 0:1, vjerovali ili ne, stajao je do 95. minute, a na kraju je domaći tim slavio. Prvo je u petoj minuti nadoknade pogodio Martin Baturina za 1:1, da bi samo dvije minute kasnije Takuro Kaneko donio veliki preokret i pobjedu Dinamu.

Ovakva pobjeda mogla bi biti presudna i za Jakirovića koji će sada, sasvim sigurno, dobiti još vremena na klupi Dinama.

Modri su ovom pobjedom došli na treće mjesto tabele Prve HNL lige sa četiri boda manje od vodeće Rijeke, ali i utakmicom manje. Lokomotiva je na sedmoj poziciji.