Konferencijska liga
31

Izraelce i bh. sudije dočekale palestinske zastave na Islandu, Luka Bilbija debitovao u grupnoj fazi

E. K.
Palestinska zastava na utakmici Breidablik - Maccabi Tel Aviv (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački sudija Luka Bilbija je sa pomoćnicima Damirom Lazićem i Amerom Macićem debitovao u klupskim evropskim takmičenjima.

Bilbija je dijelio pravdu na utakmici Konferencijske lige između Breidablika i izraelskog Maccabija iz Tel Aviva i odradio je dobar posao, podijelio je šest žutih kartona i to po tri za domaće i goste, a u 56. minuti je poništio gol izraelskog sastava zbog igranja rukom.

Domaći su utakmicu okončali sa deset nogometaša budući da je Gisli Eyjolfsson dobio drugi žuti odnosno crveni karton u 95. minuti susreta.

Utakmica je okončana rezultatom 2:1 u korist izraelskog sastava kojeg je na tribinama stadiona Kópavogsvöllur dočekao veliki broj palestinskih zastava.

Palestinske zastave na tribinama na meču Konferencijske lige (Foto: Screenshot)

Nekolicina navijača je povremeno skandirala "Slobodna Palestina" što je privuklo pažnju brojnim korisnicima Twittera.

Što se tiče utakmice, strijelci za Maccabi su bili Dan Biton i Eran Zahavi dok je jedini pogodak za domaći sastav postigao Gisli Eyjolfsson.

Maccabi je trenutno prvoplasirani u grupi B sa 12 osvojenih bodova iz pet odigranih utakmica dok je Breidablik posljednji na tabeli.