La Liga
0

Isco donio Realu prvu ligašku pobjedu na Santiago Bernabeuu

Nogometaši Reala iz Madrida pobijedili su na Santiago Bernabeuu u okviru 7. kola La Lige ekipu Espanyola rezultatom 2:0.

Nakon poraza protiv Betisa Kraljevi su došli do daha pobjedama u Vitoriji i Dortmundu, a večeras su upisali i prvu ligašku pobjedu na domaćem terenu.

Gotovo nevjerovatno je šta je sve Real promašio u prvom poluvremenu, a posebno se istakao gostujući golman Lopez, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Ipak, nakon pola sata igre uspio je Isco dovesti Real u vodstvo nakon asistencije Ronalda.

Espanyol se probudio u nastavku, nekoliko puta zaprijetio Navasu, ali nisu mogli do gola.

S druge strane, sjajni Isco je bio precizan i udvostručio prednost Reala nakon dodavanja Asensija te postavio konačnih 2:0.

Real Madrid je s četvrtom pobjedom u sezoni prestigao Betis i sada je petoplasirana ekipa La Lige, dok je Espanyol na 14. mjestu.