Prijateljski turnir
20

International Champions Cup: Visoka pobjeda Manchester Cityja nad Realom

Manchester City je upisao visoku pobjedu nad Realom iz Madrida (4:1) u sklopu američkog dijela International Champions Cupa (ICC).

Izabranici Pepa Guardiole su upisali prvu pobjedu na ICC-u nakon što su u prethodnom meču poraženi od Manchester Uniteda, dok je Realu ovo drugi poraz pošto je i aktuelni prvak Španije, Evrope i svijeta također poražen od Uniteda, ali nakon penala.

U prvom poluvremenu utakmice bitniju ulogu imali su golmani oba tima, posebno Cityjev Ederson, a Real je preko Casemira uspio pogoditi i prečku.

U drugom dijelu City je pružio impresivnu predstavu i relativno rano stiže do ugodne prednosti. Otamendi je zatresao mrežu Reala u 52. minuti, a Sterling sedam minuta kasnije.

Potom je Zidane izmijenio skoro cijelu postavu svog tima te do kraja meča primio još dva gola. Pogađali su Stones u 67. i Diaz u 82. minuti. Jedini gol za Real postigao je Arnaiz u 90. minuti.

Prvi nastup za City u ovom meču upisao je dojučerašnji bek Reala Danilo.