Minimalna pobjeda
10

International Champions Cup: Jovetić pogodio za trijumf Intera nad Lyonom

Inter je s minimalnih 1:0 savladao Lyon na International Champions Cupu u kineskom Nanjingu.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u durgom poluvremenu najozbiljniju priliku za postizanje pogotka za francuski klub imao je Memphis Depay koji je u 65. minuti silovito šutirao, ali je Samir Handanović iz rašlji "izvadio" loptu i spasio svoju mrežu.

Gol odluke postignut je u 74. minuti. Joao Mario je iskoristio grešku odbrane Lyona i asistirao Stevanu Jovetiću kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Inter je na ovaj način pobjedom počeo International Champions Cup i sada ima tri boda, isto kao i Borussia Dortmund te Milan.

Interu do kraja takmičenja na International Champions Cupu predstoje susreti protiv Bayerna (27. 7.) i Chelseaja (29. 7.).