27

Inter slavio i preuzeo vrh tabele, Lazio i Milan upisali pobjede

E. B.
Detalj sa meča Lazio - Udinese (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera, Lazija i Milana zabilježili su pobjede u 14. kolu italijanske Serie A. Inter i Lazio su rutinski slavili, dok se Milan namučio za pobjedu u Parmi.

Inter je slavio kod kuće protiv SPAL-a rezultatom 2:1. Lautaro Martinez je pogodio u 16. i 41. minuti za Nerazzurre, dok je počasni pogodak za goste postigao Mattia Valoti u 50. minuti susreta.

Inter je ovom pobjedom iskoristio kiks Juventusa i preuzeo je vrh tabele Serije A sa bodom više od Stare dame.

Lazio je nadigrao Udinese u Rimu rezultatom 3:0. Ciro Immobile je pogodio najprije u 9., a potom i iz penala u 36. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Luis Alberto iz penala u 45+1. minuti. Senad Lulić je odigrao prvih 64 minute susreta.

Milan je slavio na gostovanju u Parmi minimalnim rezultatom 1:0, a pogodak odluke pao je u samom finišu meča kada je Theo Hernandez pogodio za tri boda Rossonera. Rade Krunić je ušao u igru u 71. minuti umjesto Francka Kessieja.