60

Inter senzacionalno poražen na svom terenu, Džeko prekasno ušao u igru

H. H.
Detalji s utakmice između Intera i Empolija (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera doživjeli su šokantan poraz na svom terenu od Empolija rezultatom 1:0 u okviru 19. kola Serije A, a Nerazzurrima nije pomogao ni ulazak u igru Edina Džeke koji je priliku za igru dobio u posljednjih 20-ak minuta.

Gosti iz Toskane od početka su se postavili hrabro i igrali su otvoreno, dok je Inter bio rezervisan i teško je stvarao prave šanse. Ključni trenutak utakmice desio se u 40. minuti kada je Milan Škriniar dobio crveni karton.

Slovački stoper je faulirao Caputa nakon čega je dobio drugi žuti karton i Inter je ostao s igračem manje.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili u 66. minuti kada je Baldanzi postigao lijep gol za 1:0, te je Empoli prvi put u historiji slavio na Meazzi protiv Intera.

Džeko je u igru ušao u 72. minuti, odmah je imao jednu dobru šansu kada je šutirao pored gola i pogodio je glavom prečku u 77. minuti, ali milanski tim nije mogao izbjeći poraz.

Inter u narednom kolu gostuje Cremoneseu, dok je Empoli domaćin Torinu.