Savladali Fiorentinu
20

Inter se plasirao u polufinale, očekuju nas dva spektakularna meča u Kupu Italije

K. H.
Ekipa Intera plasirala se u polufinale italijanskog kupa nakon što je na svom stadionu tim Antonija Contea bio bolji od Fiorentine rezultatom 2:1.

Inter je pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minuti, stigao u vodstvo, a strijelac je bio Antonio Candreva koji je iskoristio nesebičnu asistenciju Martineza i rutinski loptu poslao u praznu mrežu.

Drugo poluvrijeme Inter je igrao puno bolje, stvarali su više šansi pred golom Fiorentine, a nakon što nisu bili najprecizniji u završnici, stigla je kazna s obzirom na to da su Viole pogotkom Caceresa u 60. minuti stigle do poravnanja.

Ipak, slavlje gostujućih igrača trajalo je samo sedam minuta jer je Barella pogodio za novo vodstvo Intera, a na kraju će se ispostaviti i konačni rezultat ovog meča - 2:1.

Inter će u polufinalu igrati protiv Napolija, dok će u drugom duelu igrati Juventus i Milan.