Uzbudljiv meč
22

Inter se na penale provukao protiv trećeligaša u četvrtfinale Kupa Italije

Nogometaši Intera su ma "Giuseppe Meazzi" savladali trećeligaša Pordenone tek nakon izvođenja penala rezultatom 5:4 i na taj način prošli u četvrtfinale Kupa Italije.

Luciano Spalletti je odlučio na teren poslati rezervni sastav, te su se u prvih 11 Intera našli Padelli, Nagatomo, Škriniar, Ranocchia, Dalbert, Gagliardini, Vecino, Cancelo, Karamoh, Eder i Pinamonti.

Gosti su, očekivano, došli da se brane sa svih 10 igrača na svojoj polovini i to im je uspjevalo tokom čitavog susreta.

Već na poluvremenu Spalleti je vidio da je "vrag odnio šalu", te je u 46. minuti Brozović zamijenio Pinamontija, u 68. Perišić Karamoha, a u 80. minuti Icardi Dalberta.

No, i nakon 90 minuta rezultat je glasio 0:0, te je susret otišao u produžetke. U prvom produžetku Inter je imao najbolju priliku za pobjedu, no Icardi je u 103. minuti uzdrmao stativu, te je susret odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

U redovima Intera precizni su bili Brozović, Perišić, Icardi, Vecino i Nagatomo, a kod gostiju Burrai, Magnaghi, Stefani i Ciurria.

Misuraca, Lulli i Parodi su promašili penale za Pordenone, a Škriniar i Gagliardini za Nerazzurre.