Serie A
0

VIDEO / Inter s igračem manje preokretom do pobjede protiv Lazija

U kratkom razmaku Inter je postao klub koji je od borbe za "scudetto" primoran braniti svoju poziciju za ulazak u Ligu prvaka. U dvoboju za kvalifikacije Lige prvaka branitelji naslova svladali su Lazio 2-1.

Utakmicu 34. kola talijanskog prvenstva aktuelni je prvak otvorio loše. Već u 21. minuti Julio Cesar isključen je zbog prekršaja na Mauru Zarateu koji je i iskoristio najstrožu kaznu.

Međutim, Lazio se u ovoj utakmici nije borio samo protiv Intera već i tradicije koja kazuje da na San Siru od 2004. nisu osvojili ni boda u ligaškim utakmicama, a da su posljednju pobjedu ondje slavili davne 1998. godine.Postignuti pogodak, pak, prvi im je još od 2007. godine.Tradicija se ispoštovala i ovaj puta budući da je Wesley Sneijder krajem prvog poluvremena s dvadesetak metara iz slobodnog udarca pogodio za izjednačenje, a Samuel Eto'o, prekinuvši post dug četiri utakmice, svojim dvadesetim ligaškim golom sezone Interu donio vrijedna tri boda.

Budući da je Napoli upisao drugi poraz, ovaj puta kod Palerma 2-1, Inter je trenutno drugi, a Napoli treći klub tabele talijanskog prvenstva koju predvodi Milan s utakmicom manje (kasnije kod Brescije).Napoli je dobro krenuo, Edinson Cavani je postigao (iz penala) već u drugoj minuti svoj 26. ligaški gol sezone, no do poluvremena je već rezultat preokrenut i više se nije mijenjao.Posrnuo je i Udinese i to protiv Parme na domaćem terenu. Dva je gola za goste u 2-0 pobjedi postigao Amuari.Roma je golom Perrotte iz četvrte minute svladala Chievo i ostala u borbi za nastup u Ligi prvaka.

Serie A, 34. kolo:

Roma - Chievo 1-0 (Perrotta 4)Bari - Sampdoria 0-1 (Pozzi 59-11m)Bologna - Ceseca 0-2 (Giaccherini 48, Malonga 84)Cagliari - Fiorentina 1-2 (Cossu 46 / Cerci 45, 50)Inter - Lazio 2-1 (Sneijder 40, Eto´o 53 / Zarate 24-11m)Genoa - Lecce 4-2 (Flores 10, 62, Palacio 43, 54 / Michele 3, 30)Palermo - Napoli 2-1 (Balzaretti 38, Bovo 45-11m / Cavani 2-11m)Udinese - Parma 0-2 (Amauri 13, 90)Kasnije:Brescia - MilanJuventus - Catania

Redoslijed: 1. Milan 71 (-1), 2. Inter 66, 3. Napoli 65, 4. Lazio 60, 5. Udinese 59, 6. Roma 56.