0

VIDEO / Napoli osigurao Ligu prvaka

FENA
Trener Napolija Walter Mazzari (Foto: AFP)
Odigravši neriješeno 1:1 s Interom u posljednjem susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Napoli je kolo prije kraja prvenstva osigurao treće mjesto Serie A i izravan plasman u Ligu prvaka.

Samuel Eto'o doveo je Inter u vodstvo u 15. minuti, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Juan Zuniga je zabio za vrijedan bod Napolija.

Kolo prije kraja na vrhu tabele je novi prvak AC Milan s 81 bodom, Inter je drugi sa 73, a Napoli treći sa 69.

Četvrti Udinese ima 65 bodova i u posljednjem će kolu na gostovanju kod Milana tražiti bodove kojim bi osigurao kvalifikacije Lige prvaka, dok će petoplasirani Lazio sa 63 boda gostovati kod Leccea i čekati kiks Udinesea.

Serie A, 37. kolo:

Napoli - Inter 1-1 (Zuniga 45 / Eto'o 15) Catania - Roma 2-1 (Bergessio 78, Gomez 90 / Loria 14)

Parma - Juventus 1-0 (Giovinco 64) Sampdoria - Palermo 1-2 (Biabiany 50 / Miccoli 45, Pinilla 86) Chievo - Udinese 0-2 (Isla 28, Asamoah 76) Cesena - Brescia 1-0 (Giaccherini 60) Bari - Lecce 0-2 (Jeda 52, Masiello 80-ag) Fiorentina - Bologna 1-1 (Cerci 20 / Ramirez 50)

1. Milan 37 24 9 4 65-24 81
  2. Inter 37 22 7 8 66-41 73
  1. Napoli 37 21 6 10 57-37 69
  2. Udinese 37 20 5 12 65-43 65
  3. Lazio 37 19 6 12 51-37 63
  4. Roma 37 17 9 11 56-51 60
  5. Juventus 37 15 12 10 55-45 57
  6. Palermo 37 17 5 15 57-60 56