U odličnoj formi
11

Inter razbio Genovu za sedmu uzastopnu pobjedu u Seriji A

Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi u okviru 11. kola Serije A ekipu Genove rezultatom 5:0.

Inter je tako potvrdio odličnu formu upisavši sedmu uzastopnu pobjedu, dok je Genova poražena i od drugog milanskog kluba u samo četiri dana.

Nakon početnih prilika Martineza s jedne i Lazovića s druge strane, domaći su poveli u 14. minuti kada je prekrasan postigao Gagliardini. Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0, a ovaj put je strijelac bio Politano.

Mogao je do poluvremena De Vrij još više uvećati prednost Intera, ali je bio neprecizan iz dobre situacije.

Već u četvrtoj minuti nastavka sjajni Gagliardini postiže svoj drugi gol, a vrijedi izdvojiti da je Genoa imala do kraja meča samo jednu šansu za počasni gol. Ipak, Handanović je čudesno odbranio udarac Piateka.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Mario je u sudijskoj nadoknadi postigao gol za 4:0, a malo poslije Nainggolan za konačnih 5:0.

Bh. reprezentativac Ervin Zukanović nije ulazio u igru na današnjem meču.

Inter je s današnjom pobjedom prestigao Napoli i sada je na drugom mjestu Serije A s tri boda manje od lidera Juventusa, koji ima i utakmicu manje. Genoa je na 11. poziciji.