Serie A
18

Inter pobjedom protiv Cagliarija nakratko preuzeo vrh tabele

Ekipa Intera upisala je veoma važnu pobjedu na gostovanju kod Cagliarija, a rezultat na kraju meča glasio je 3:1 za goste iz Milana.

Ekipa Luciana Spallettija u vodstvo je stigla u 29. minuti kada sjajni Mauro Icardi koristi asistenciju Perišića i pogađa za 1:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena s obzirom da u prvih 45 minuta nije bilo još pogodaka.

Inter je do drugog pogotka stigao u 55. minuti kada rezervista Brozović nakon samo dvije minute provedene na terenu postiže gol za 2:0, da bi se domaći u igru vratili u 71. minuti pogotkom koji je postigao Pavoletti.

Ipak, u 83. minuti Icardi postiže svoj drugi, za Inter treći pogodak i tako stavlja tačku na ovaj meč te nakon nekompletnog 14. kola donosi prvo mjesto Interu na tabeli Serije A.

U mečevima koji su se igrali od 18:00 sati Chievo je na domaćem terenu slavio protiv SPAL-a nakon preokreta rezultatom 2:0, dok je iznenađujuću pobjedu upisala ekipa Verone koja je u gostima slavila protiv Sassuoloa.