Serie A
0

Inter pobijedio, navijači Lazija slavili

Nogometaši Intera sasvim su se približili obrani naslova talijanskih prvaka nakon što su u 36. kolu Serije A slavili u gostima kod Lazija s 2-0.

Momčad Josea Mourinha tako se vratila na dva boda prednosti ispred Rome, a kako je do kraja prvenstva očekuju dvije ipak lakše utakmice, kod kuće protiv neuvjerljivog Chieva i u gostima kod Siene koja je već ispala iz lige, male su šanse da će joj pobjeći četvrti uzastopni naslov.

U utakmici u kojoj su simpatizeri Lazija navijali protiv svoga kluba, samo kako do prilike za naslovom ne bi došao njihov najljući suparnik Roma, Interovi nogometaši su bili apsolutno dominantni. Obrana domaćeg kluba je, međutim, odolijevala sve do posljednje minute prvog poluvremena kada je Walter Samuel glavom matirao Fernanda Musleru, nakon nabacivanja Wesleyja Sneijdera.

Na opće oduševljenje cijelog stadiona, Inter je i u nastavku bio bolja momčad, a pobjedu je potvrdio u 70. minuti. Bila je to brazilska akcija, Maicon je nabacio iz kornera, a Thiago Motta je glavom postavio konačni rezultat.

Inter se, vjerojatno prvi puta u povijesti, na rimskom Olimpicu osjećao kao kod kuće. No, takav osjećaj sigurno neće imati već u srijedu, kada će na istom stadionu gostovati kod Rome u prvoj utakmici finala Kupa...

Serie A, 36. kolo:

Lazio – Inter 0-2 (Samuel 45, Motta 70) Atalanta - Bologna 1-1 (Guarente 23 / Peluso 82 - autogol)

Bari - Genoa 3-0 (Meggiorini 57, Castillo 85, Barreto 89) Catania - Juventus 1-1 (Silvestre 24 / Marchisio 52) Sampdoria - Livorno 2-0 (Cassano 5, Ziegler 84) Chievo - Napoli 1-2 (Granoche 75 / Denis 45, Lavezzi 86) Siena - Palermo 1-2 (Calaio 80 / Cavani 24, Miccoli 58) Cagliari - Udinese 2-2 (Lazzari 15, Jeda 58 / Di Natale 26, Sanchez 28)

1. Inter 36 22 10 4 70-31 +39 76
  2. Roma 36 22 8 6 64-40 +24 74
  1. Milan 36 19 10 7 57-38 +19 67
  2. Sampdoria 36 18 9 9 47-40 +7 63
  3. Palermo 36 17 10 9 56-45 +11 61
  4. Napoli 36 14 14 8 48-42 +6 56
  5. Juventus 36 16 7 13 53-50 +3 55
  6. Genoa 36 13 9 14 56-60 -4 48