Serie A
24

Inter i Roma podijelili bodove, Džeko upisao asistenciju

Inter i Roma su u derbiju 33. kola italijanske Serie A remizirali na "Giuseppe Meazzi" odigravši rezultatom 1:1.

Inter je prvi opasno zaprijetio kada se u 9. minuti u sjajnoj šansi našao Lautaro Martinez i šutirao glavom, a Antonio Mirantre je uz pomoć stative sačuvao svoju mrežu.

Gosti iz Rima su poveli u 14. minuti susreta. Edin Džeko je dodao loptu Stephanu El Shaarawyju koj je nanizao dva igrača Nerazzurra i potom sa ivice kaznenog prostora lijepo pogodio za 1:0.

Inter je nastavio sa napadima u prvom poluvremenu, ali Kwadwo Asamoah, Matias Vecino i Danilo D'Amrosio nisu uspjeli pogoditi mrežu gostiju.

Inter je do izjednačenja i boda stigao u 62. minuti kada je D'Ambrosio bio asistent, a Ivan Perišić strijelac za 1:1.

Do kraja susreta najbolju priliku smo vidjeli u sudijskoj nadoknadi kada je Džeko sjajno uposlio Aleksandra Kolarova koji izlazi sam na Samira Handanovića, ali njegov šut iskosa sa lijeve strane sjajno brani Slovenac.