Serie A
13

Inter golom Martineza ostvario prvu pobjedu u 2019. godini

Nogometaši Intera pobijedili su na Ennio Tardiniju u okviru 23. kola Serije A ekipu Parme rezultatom 1:0 i tako napokon, iz četvrtog pokušaja, slavili u 2019. godini.

Parma je bila znatno bolja u prvom poluvremenu, a najbolju priliku propustio je Gervinho, koji je u 22. minuti pogodio prečku. Prije toga je Kucka također imao dobru šansu, ali je lopta nakon njegovog udarca prozujala kraj stative.

U nastavku meča druga slika na terenu. Krenuo je Inter žestoko i preko Nainggolana i Icardija opasno zaprijetio.

U 54. minuti D'Ambrosio je postigao gol, ali ga je sudija poništio zbog igranja rukom nakon konsultacije VAR-a.

Icardi je ponovo opasno zaprijetio u 62. minuti, a ekipa iz Milana napokon dolazi do gola u 79. minuti. Nainggolan je uposlio Martineza, koji golmana ostavlja nemoćnim i donosi Interu vrlo važna tri boda.

Inter je ostao na trećem mjestu na tabeli Serije A, dok je Parma na 12. poziciji.